Srovnání koučovacích programů

MBA Profesionální koučování vs. AXIA Profesionální koučování Level 1

___________________

 

Který koučovací program si vybrat? 

Mám si vybrat studium MBA Profesionální koučování anebo ICF akreditovaný koučovací výcvik AXIA Profesionální koučování Level 1? A jaký je v nich rozdíl? 

To jsou otázky, které od Vás často dostáváme poté, co ICF změnila podmínky akreditací a nabízíme nové programy.

Srovnání je poměrně snadné.

Vytvořili jsme pro Vás schéma, srovnávací tabulku i podrobnější popis, takže v tom určitě budete mít brzy jasno.

 

Schéma: Srovnání koučovacích programů MBA Profesionální koučování a Výcvik Level 1

Tabulka: Srovnání koučovacích programů

MBA Profesionální koučování AXIA Profesionální koučování Level 1 Balíček
MBA Profesionální koučování + Level 1
Vzdělávací program v profesionálním koučování (97 hodin)
Mentoring koučů – skupinový a individuální (10 mentoringů)
Praktická zkouška: koučování na úrovni ACC 
Závěrečné práce MBA (napsání + obhajoba)
🎓 Diplom s titulem MBA (IES)
⭐️ Certifikát Level 1 (ICF)
Přihlásit se
na MBA studium koučování
Přihlásit se
na ICF akreditovaný výcvik koučování Level 1
Objednat balíček

 

Co je stejné a v čem jsou rozdíly

Oba koučovací programy začínají tím základním, co do začátku koučovací praxe potřebujete – praktický koučovací výcvik (4 moduly) v rozsahu 97 hodin ICF akreditovaného koučovacího vzdělání. Výcvik je plný praktického procvičování, takže vás koučovat určitě naučíme.

MBA studium pak pokračuje psaním závěrečné práce. Díky psaní teoretické části více porozumíte oboru, historii a konceptům koučování a díky výzkumu v praktické části hlouběji proniknete do využití koučinku ve Vašem specifickém oboru. Následně práci obhájíte a získáte diplom s titulem MBA.

Axia Profesionální koučování Level 1 po základním výcviku pokračuje mentoringem koučů, který prohloubí Vaše koučovací dovednosti, abyste byli připraveni na zkoušku z koučování na úrovni ACC.

Na mentoringu získáte podrobný rozbor Vašich koučovacích rozhovorů od PCC kouče a naučíte se, jaké prvky v ACC koučování sledovat díky mini lekcím a společnému rozboru koučovacích nahrávek.

Pak už jen absolvujete zkoušku z koučování na úrovni ACC, která probíhá v podobě nahrávky Vašeho reálného koučovacího rozhovoru a jejího podrobného vyhodnocení certifikovaným PCC hodnotitelem. Když nahrávka splní všechny podmínky ACC koučování, získáte od nás ICF certifikát Level 1.

Co Vám přinesou jednotlivé části koučovacích programů?

Vzdělávací program v profesionálním koučování (97 hodin) (součást MBA i Level 1) je základní koučovací výcvik, díky kterému můžete začít koučovat jako profesionální kouč. Obsahuje odborný teoretický základ od profesionálních koučů a lektorů, množství koučovací praxe a mnoho zpětné vazby od spolužáků i zkušených ACC/PCC koučů. 

Mentoring koučů – skupinový a individuální (10 mentoringů) (součást Level 1) Vám přinese prohloubení Vašich koučovacích dovedností, abyste byli připravení na zkoušku na úrovni ACC. Získáte podrobný rozbor Vašich koučovacích rozhovorů od PCC kouče. Naučíte se, jaké „markery“ v ACC koučování sledovat, abyste prošli zkouškou a hodně se naučíte také ze společného rozboru koučovacích nahrávek jednotlivých účastníků na skupinovém mentoringu. 

Praktická zkouška: koučování na úrovni ACC (součást Level 1) poslouží k ověření Vaší schopnosti koučovat na úrovni ACC a je podmínkou pro získání ICF certifikátu Level 1. Praktickou zkoušku z koučování na úrovni ACC absolvujete v ČR u AXIA, pod dohledem ICF certifikovaného PCC hodnotitele. Velká výhoda je, že není nutno posílat nahrávku na ICF do USA a pořizovat její doslovný překlad do angličtiny, jak to bývalo dřív. 

Závěrečné práce MBA (napsání + obhajoba) (součást MBA Profesionální koučování) Vám pomůže více porozumět oboru, historii a konceptům koučování díky tomu, že budete studovat literaturu a připravovat teoretickou část práce. Zároveň hlouběji proniknete do využití koučování ve Vašem specifickém oboru díky realizaci praktického výzkumu. 

🎓 Diplom s titulem MBA (IES) (součást MBA Profesionální koučování) získáte po úspěšné obhajobě a bude se Vám hodit, když chcete získat větší prestiž, získat titul, anebo pro kariérní růst v zaměstnání. 

⭐️ Certifikát Level 1 (ICF) (součást Level 1) získáte po splnění všech výše uvedených podmínek a bude se Vám hodit, pokud chcete prokázat svým klientům ve své koučovací praxi, že jste certifikovaný kouč, pokud chcete koučovat ve firmách (firmy tuto certifikaci často vyžadují), nebo se jednoduše stát ACC/PCC koučem.

Můžu se přihlásit na oba programy?

Samozřejmě. Pokud chcete získat ICF certifikát Level 1 i diplom MBA, tak si můžete objednat celý balíček najednou a se slevou. Zavolejte nám o podrobnosti >>> +420 731 505 938

Více o studium MBA Profesionální koučování

Více o výcviku Axia Profesionální koučování Level 1

Pokud už jste kouč a chcete MBA, anebo přípravu k ACC, ozvěte se nám.

A zájemcům o další vzdělávání v koučování chceme ještě říci, že jsme také držiteli akreditace Level 2, tzn. uděláme pro Vás komplexní přípravu na certifikaci PCC. Řekněte si o podrobnosti.

Studium MBA Profesionální koučování

Kombinace studia MBA a výcviku koučování z ICF akreditované školy. Jediné studium tohoto typu v ČR.

Akreditovaný výcvik koučování Level 1 (ICF)

Pokud se chcete stát profi koučem, ale nepotřebujete titul MBA, tento výcvik je pro Vás.

Balíček: Studium MBA + Akreditovaný výcvik koučování Level 1

Chcete získat titul MBA v oboru profesionální koučování a zároveň získat ICF certifikát Level 1 a stát se skvělým koučem? Zavolejte nám a domluvíme podrobnosti.

Další příspěvky

AXIA Coach Talks

AXIA Coach Talks

Rozhovory s profesionálními kouči
a dalšími odborníky používajícími koučovací přístup ve svých profesích - živé vysílání každý druhý čtvrtek v měsíci

✓ Žhavá a zajímavá témata ze světa koučinku
✓ Inspirativní osobní příběhy koučů
✓ Prostor pro Vaše dotazy

AXIA Coach Talks

Rozhovory s profesionálními kouči
a dalšími odborníky používajícími koučovací přístup ve svých profesích - živé vysílání každý druhý čtvrtek v měsíci

✓ Žhavá a zajímavá témata ze světa koučinku
✓ Inspirativní osobní příběhy koučů
✓ Prostor pro Vaše dotazy

Základní principy koučování

Koučink je jedním z nejrychleji rostoucích oborů posledního desetiletí. A stále více firem i jednotlivců ho využívá ke svému rozvoji.

Co to ale koučink vlastně je?

Definice, principy v článku >>>